Dekarbonizacja silnika Łódź

Każdy kierowca doskonale wie, że lepiej zapobiegać zepsuciu się silnika niż naprawiać silnik, czy stwierdzić, że naprawa jest za droga i oddać auto do zezłomowania.

W celu uniknięcia takich kłopotów, specjaliści polecają wykonać wodorowanie silnika. Zabieg należy przeprowadzić chociaż raz w roku lub co 30 tys. km.  Wodorowanie silnika polecane jest  silnikom diesla jak i benzynowym z przebiegami od 50 tys km w górę. Efekty zabiegu zaskoczą niejednego właściciela pojazdu- auto zyskuje jakby drugą młodość. Znów można  wykrzesać z samochodu fabryczne osiągi. Podczas wodorowania silnik zostaje oczyszczony z takich substancji jak:  sadza i nagaru. Wszystko dzieje się bez zdejmowania filtra DPF, wtryskiwaczy czy głowicy silnika.  W trakcie pracy silnika przez filtr powietrza  zostaje wpuszczona unikatowa mieszanina gazów która czyści poszczególne strategiczne komponenty silnika.

Zalegająca sadza zostaje wydalona przez rurę wydechową.

Podczas wodorowania oczyszczeniu ulegają: filtr cząsteczek stałych DPF, zawór recyrkulacji spalin EGR, Wtryskiwacze, turbina i łopatki zmiennej geometrii, zawory silnika, pierścienie tłokowe, klapy wirowe, tuleje cylindrowe silnika, katalizator.   Proces czyszczenia silnika Łódź przebiega na maszynach, które mają europejską klasę jakości.  Maszyna może obsługiwać silniki do pojemności do 20.000cm³. Wytwarza bogatą mieszankę wodoru do 700 litrów na godzinę.  Urządzenie jest bezinwazyjne i w ekspresowym tempie, bo w ciągu dwóch godzin usuwa nadmiar osadów z silnika. Proces wodorowania jest ściśle powiązany z czyszczeniem DPF Łódź.  Jego wynikiem jest powrót do sprawności samochodów, które miały zapchany EGR i DPF i niestabilną pracę silnika.

Wodorowanie stanowi alternatywę dla usunięcia układu DPF.  Podróże z kraju bez DPF wiąże się z możliwością nałożenia kary, ponieważ za granicą zdejmowanie DPF jest nielegalne.

Procedura czyszczenia silnika odbywa się w 4 etapach: odpięcie filtra powietrza, podłączenie maszyny do rury dolotowej, włączenie maszyny podorującej, ustawienie odpowiednich obrotów silnika w zależności od modelu. Objawami problemów z silnikiem i konieczności czyszczenia tej części samochodu są następujące sytuacje: nierówna praca silnika,  głośna praca silnika, brak pracy silnika, dymienie, zapchany filtr DFP, zmniejszenie dekompresji w tłokach, zapchany katalizator. Ważna zaletą wodorowania silnika jest to, że po zabiegu nie ma konieczności wymiany oleju w silniku oraz, że zmniejsza się emisja spalin do 70% poprzez redukcję emisji cząsteczek stałych PM 2.5 i PM 10 .

Kierowca, który wykonał dekarbonizację może określić się mianem przyjaciela środowiska naturalnego.  Powyższy zabieg redukuje dymienie, co jest kolejnym pozytywnym działaniem dla środowiska naturalnego.

Wodorowanie silnika jest dobre finansowo dla właściciela pojazdu- zmniejsza się zużycie paliwa, co oznacza mniejsze koszty utrzymania samochodu. Cena wodorowania od 200 do 400 zł i tak jest mniejsza niż koszt wymiany silnika i jakiejkolwiek naprawy tej newralgicznej części samochodu. Wodorowanie silników to technologia wynaleziona w USA, która szybko zadomowiła się w Europie. Osoby, które zdecydowały się powyższy zabieg chwalą efekty:  zauważają, że silnik pracuje ciszej, a samochód ma lepsze przyśpieszenie. Wodorowanie w Polsce jest stosunkowo nową usługą, więc kierowcy, którzy nie znają tematu podchodzą do zabiegu sceptycznie.

Później zmieniają zdanie i dostrzegają zalety tej procedury. Inna nazwa wodorowania to dekarbonizacja silnika Łódź.  Jest to metoda skuteczna i bezpieczna. Aby nie dopuścić do powstania szkodliwych osadów w silniku trzeba unikać pseudo sportowej jazdy, pamiętać o terminowej wymianie oleju.  Tylko olej o właściwej  jakości, rekomendowany przez koncerny samochodowe gwarantują odpowiednią ochronę silnika przed niszczącymi związkami. Stosując tańszy olej właściciel musi brak pod uwagę możliwość niedostatecznej ochrony silnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Posted by: admin on

Tagi: