Dieta na przyrost masy mięśniowej

Ćwiczącym kulturystom wydaje się, że aby osiągnąć wspaniały efekt w postaci pięknej muskulatury wystarczy poćwiczyć parę razy w tygodniu na siłowni, jeść odżywki na masę, np.: odżywki białkowe, gainery oraz kreatyny, a mięśnie będą rosły w oczekiwanym tempie.

Uważają, że to odżywki są odpowiedzialne za stymulację procesów przyrostu masy mięśniowej.  W rzeczywistości przyrost masy mięśniowej to bardzo skomplikowany proces i nie wystarczy nakupować sobie odżywek.  Bardzo  istotną kwestią w tym zakresie jest dieta na przyrost masy mięśniowej.  Najważniejszą rzeczą w takiej diecie jest odpowiednia ilość białek. Doświadczeni kulturyści zalecają, aby oprócz posiłków dostarczać organizmowi aminokwasów białkowych ze specjalnie przygotowanych suplementów. Aminokwasy białkowe odgrywają naczelną rolę w regeneracji włókien mięśniowych i w procesie budowy masy mięśniowej. Dlatego też dieta na przyrost masy mięśniowej musi uwzględniać ten niezwykle ważny składnik.

Aminokwasami białkowymi są:  glutamina czy bcaa.  Podstawowymi suplementami dla osób, które chcą uzyskać przyrost masy mięśniowej są typowe odżywki wspomagające rozbudowę masy mięśniowej, a więc gainery białkowo-węglowodanowe, odżywki białkowe (izolaty lub hydrolizaty białka serwatkowego) oraz kreatyna.

Wspomniane odżywki dostarczają organizmowi budulca niezbędnego do tworzenia mięśni. Fachowcy uważają, że jeszcze lepszy efekt uzyska się dzięki włączeniu do diety na przyrost masy mięśniowej aminokwasów białkowych. W budowie masy mięśniowej istotną rolę odgrywa regeneracja mięśni, bowiem podczas treningu dochodzi do uszkodzeń włókien mięśniowych, które następnie się regenerują, stając się jednocześnie twardsze, mocniejsze i zwiększając swoją objętość.

Regeneracja jest utrudniona jeżeli w organizmie nie ma wystarczającej ilości aminokwasów białkowych.

Rozbudowa mięśni sprowadza się do opisanego mechanizmu. Bez aminokwasów białkowych rozrost mięśni jest niemożliwy, nawet w przypadku dostarczenia organizmowi pozostałych składników budulcowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Posted by: admin on

Tagi: