Odzyskiwanie zdjęć z telefonu

Nie zostały wyprodukowane urządzenia bezawaryjne.  Nawet urządzenia elektroniczne podlegają prawu zużycia i możliwości awarii. Skutki takiej sytuacji mogą być niemiłe dla właściciela. Często oznacza to utratę cennych danych, np.: galerii zdjęć, filmów, numerów telefonów, wiadomości, e-maili.  Fotografie i filmy często trzymamy na karcie pamięci, pendrive, dysku twardym, dysku usb. W przypadku straty najcenniejszych zdjęć, np.: z sesji ślubnej, narodzin dziecka, chrzcin, komunii, wakacji, zaręczyn i z wszelkich innych, ważnych dla użytkownika okazji, odzyskanie fotografii jest koniecznością. Takie zdjęcia to wspomnienia z najważniejszych w życiu chwil.

Nic dziwnego, że użytkownicy chcą je odzyskać. Odzyskiwanie zdjęć to czynność, którą warto powierzyć profesjonalistom. Bez trudu odzyskają fotki z kary pamięci, aparatów fotograficznych, laptopów, komputerów oraz innych pamięci przenośnych.  Wszystkie pliki zapisane w formatach: PNG, JPG, GIF, BMP, PSD, PIC, CR2, TIFF, PSD, MOV, MP4, MPG, AVI, są możliwe do odzyskania. Największy procent udanych realizacji zleceń stanowią dane przywrócone z karty pamięci SD, micro SD, CF.  Odzyskiwanie zdjęć z uszkodzonej karty najrozsądniej przeprowadzić w specjalistycznym laboratorium, które jest wyposażone w najnowsze  rozwiązania techniczne z dziedziny odzyskiwania danych. Serwisy komputerowe również oferują usługi ratowania danych, ale dysponują tylko podstawowym sprzętem i oprogramowaniem.

Zdarza się, że serwisy komputerowe jedynie zbierają zlecenia od klientów i przekazują je do fachowych laboratoriów. Tańszą opcją  zamówienie usługi bezpośrednio w laboratorium. Wycena odzyskania danych w laboratorium jest bezpłatna.

Laboratorium odzyskiwania danych proponuje następujące usługi: odzyskiwanie danych po formacie dysku lub usunięciu, odzyskiwanie danych z pendrive, kart pamięci, dysków SSD, naprawa dysków z drobnymi problemami, odzyskiwanie plików i zdjęć z poczty, usuwanie haseł z dysku, przywracanie danych uszkodzonych mechanicznie i elektronicznie.  Utracie danych można zapobiec robiąc kopie zapasowe co jakiś czas. Wykonywanie kopii zapasowych może uchronić użytkownika przed wieloma rodzajami uszkodzeń, a co za tym idzie przed dużymi kosztami przywracania danych i stresem związanym z utratą ważnych zdjęć, dokumentów, projektów, czy informacji.  W przypadku uszkodzenia urządzenia i danych mając kopię zapasową może dużo taniej i szybciej przywrócić utracone dane.  Awarie telefonu mogą zdarzyć się i dlatego zawsze warto chronić ważne pliki.Na odzyskiwanie zdjęć z uszkodzonego telefonu nie ma wpływu przyczyna uszkodzenia urządzenia. Awarie telefonu mogą wynikać z wad produkcyjnych, czynników zewnętrznych, np.: wypadków, pożarów, powodzi, wyładowań atmosferycznych,  jak i błędów użytkownika.

W przypadku uszkodzeń mechanicznych trzeba wziąć pod uwagę niewielkie ryzyko, że utraconych danych nie da się odzyskać lub odzyskane dane będą częściowe.

Odzyskiwanie zdjęć z apartu to częste zlecenie. Duże doświadczenie i wiedza pracowników laboratorium w tym zakresie daje klientowi pewność, że wykonana usługa będzie na bardzo wysokim poziomie. Najpopularniejszą przyczyną utraty zdjęć są uszkodzenia karty pamięci. Skuteczność odzyskiwania zdjęć z karty pamięci w laboratorium to 90%. Jeżeli przy uszkodzonej karcie wyświetla się informacja o konieczności formatowania karty, to jedynym rozwiązaniem jest go zignorować, ponieważ dostosowanie się do tego polecenia oznacza utratę zdjęć i wszelkich innych plików z karty. Najlepiej powierzyć taką kartę specjalistom.

Fachowcy sprawdzą kartę, znajdą źródło awarii i dołożą wszelkich starań na miarę możliwości technologicznych, aby odzyskać dane.

Oddanie karty do specjalistycznego laboratorium jest dużo lepszym rozwiązaniem niż samodzielne naprawianie karty. Proces odzyskiwania danych z nośników w laboratorium jest dostosowany do zaistniałej sytuacji i zazwyczaj kończy się sukcesem. Zepsucie się urządzenia i konieczność odzyskania danych to często występujący problem. Na szczęście profesjonalnych laboratoriów jest coraz więcej.

źródło: Odzyskiwanie zdjęć z telefonu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Posted by: admin on

Tagi: