Rolety zewnętrzne

Zachowanie bezpieczeństwa w domu, biurze, czy w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej ma ogromne znaczenie i wbrew przypuszczeniom wcale nie kosztuje za dużo.

Nie nie jest konieczne inwestowanie w system profesjonalnej ochrony, wystarczy zamontować rolety zewnętrzne, które chronią przed kradzieżą i dają komfort życia  niezależnie od pogody na zewnątrz.  Jest to dużo tańsze rozwiązanie niż monitoring i ochroniarz. Rolety zewnętrzne mają  bardzo istotne cechy.Gwarantują doskonałą izolację termiczną, co powala na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania.  Jest to zasługą zastosowania  w roletach specjalnej pianki stanowiącej dodatkową izolację przed zimnem i zapobiegającą wydostawaniu się ciepła  na zewnątrz. Rolety zewnętrzne,  tworzą „poduszkę powietrzną” pomiędzy pancerzem rolety a szybą, co daje tak potrzebny zimą efekt  dodatkowej izolacji.  W zależności od szczelności i typu okien można odnotować wzrost temperatury w pomieszczeniu od 1 do 6 stopni. Ma to przełożenie na rachunków za ogrzewanie zimą. Jak wiadomo, szczelne okna to najlepsze zabezpieczenie przed utratą ciepła z pomieszczeń.

Latem chronią przed promieniami słonecznymi, zapewniając cień w mieszkaniu i orzeźwiający chłód, który pozwala odpocząć od największego upału. W trakcie upałów rolety materiałowe, żaluzje wewnętrzne lub drewniane, zasłony nie przynoszą ochłody, bowiem są montowane wewnątrz domu i nagrzewając się oddają ciepło do środka pomieszczenia.

 

Rolety zewnętrze są zakładane na zewnątrz budynku, a więc tam zatrzymują promienie słoneczne. Dodatkowo dzięki piance rozpraszają ciepło i nie dopuszczają do nagrzewania się wnętrza domu. Komfort życia w upalne dni jest nieporównywalnie wyższa i  maleje zużycie prądu na klimatyzację.  Założenie rolet zewnętrznych należy traktować jak inwestycję, która zwróci się w niedługim czasie w postaci mniejszych rachunków za ogrzewanie w zimie i za prąd latem. Rolety zewnętrzne skutecznie izolują hałas. Wrzawa i zgiełk nie dostają się  do domu, dzięki temu dom jest miejscem spokoju i wytchnienia po ciężkim dniu pracy lub nauki. Rolety chronią| życie domowe ludzi, zasłaniają okna i uniemożliwiają osobom przechodzącym obok domu zaglądanie przez okno.

Polecane są dla osób mieszkających w domach jednorodzinnych , na parterze i na osiedlach, gdzie bloki stoją blisko  siebie.

Właściciele sklepów, punktów usługowych, gabinetów lekarskich doceniają rolety za jeszcze jedną właściwość- mianowicie, za ochronę antywłamaniową. Dostępne są rolety z mechanizmami blokującymi ich otwarcie na zewnątrz.  Można je zakupić w rozmiarach na okna i na drzwi. Są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed kradzieżą. Rolety mogą mieć różne zabezpieczenia antywłamaniowe, np.:  rygle ręczne – stosowane wyłącznie przy podnoszeniu ręcznym, w  montażu na elewację i oknach, rygle automatyczne ,  przeciwieństwie do rygli ręcznych mogą być stosowane także przy montażu we wnęce.

Następnym rodzajem zabezpieczenia są wieszaki  blody – stosowane tylko przy podnoszeniu elektrycznym oraz zamek baskwilowy w listwie dolnej , czyli specjalny, kluczykowy typ zamka, który stosuje zwłaszcza w sklepach. W połączeniu ze sprężyną samo-zwijającą daje możliwość zamknięci rolety od zewnętrznej strony.

Dzięki swoim zabezpieczeniom rolety z zamkiem baskwilowym mogą być montowane na jedyne drzwi do sklepu. Najpopularniejsze są rolety zewnętrzne natynkowe, które mogą być zakładane zarówno w nowych, jak i w starszych budynkach. Są estetyczne i elegancko wyglądają. Do kupienia są w pięciu rozmiarach.

Rolety zewnętrzne w systemie natynkowym znajdują zastosowanie również jako: ruchoma zasłona balkonu, zabezpieczenie szafek i półek sklepowych, przegroda między pomieszczeniami oraz zabudowa altan, altanek ogrodowych i zadaszonych tarasów. Rolety zewnętrzne mogą być stosowane zabezpieczenie kontenerów, magazynów, boksów, stoisk sklepowych. To ostatnie zastosowanie rolet zewnętrznych często widzimy w galeriach handlowych i na targowiskach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Posted by: admin on

Tagi: