Zniżki

Nabywanie towarów zajmuje sporą część życia.

Część konsumentów traktuje je   konieczność, inni sądzą, że to przyjemność. Sprawunki są emocjonujące – wybieranie, przeglądanie, nieraz przymierzanie pozytywnie oddziałują na samopoczucie i łączą ludzi. Wiosna to wręcz idealna pora na zakupy- wychodzi słońce, chodzenie po sklepach staje się przyjemne. Badania konsumenckie i wyniki sprzedaży różnych towarów udowadniają jednoznacznie, że kupujemy co raz więcej i w wielu sytuacjach jesteśmy w stanie zaakceptować wyższe ceny lubionych towarów lub marek. Jeżeli sprawdzona marka  wprowadza na rynek nowy produkt, klient od razu chce go wypróbować.

Cieszy się z próbek, testerów i innych upominków.

Na zakupy trzeba mieć sporo gotówki. Zasoby kasowe nie zawsze wystarczają na zakup wszystkich wypatrzonych lub potrzebnych rzeczy. Portfel i karta kredytowa nie są bez dna. I tutaj zaczyna się kłopot- podoba się nam wiele rzeczy, a czasami jest konieczność, aby dokonać wyboru. Nie jest to proste, zwłaszcza, jeśli nabywca planował zakup kilku rzeczy i wszystkie są dla niego równie ważne . Na szczęście  sporo sieci handlowych i punktów sprzedaży markowych towarów oferuje okazje i promocje. W zasadzie przez cały czas można trafić na promocje.  Mają je wszystkie sklepy wielobranżowe, jak i handlującym jednym asortymentem.  Popularne są promocje co tygodniowe, jak i okazje poświąteczne, wakacyjne, itp.

Szukanie wielu towarów z różnych branż bywa czasochłonne.

Trzeba chodzić po całym mieście, obejrzeć oferty wielu sklepów. Dużym ułatwieniem są galerie handlowe, które skupiają dużą ilość sklepów różnych z kilkunastu dziedzin w jednym miejscu.  Panuje tam rywalizacja na promocje i wyścig o zainteresowanie klienta. W jednej drogerii obniżki na perfumy wynoszą 25%, w innej 30%. Dobrym pomysłem dla osób oszczędnych jest kupowanie przez internet. Są portale dające możliwość porównania cen i oferowanych towarów w różnych sklepach internetowych.

Slogany promocji internetowych zachęcają  do zakupów „Promocje-50%. Prezenty za grosz”, „Przedłużenie promocji w Gino Rossi!-20% na nową kolekcję.

Druga para 40% Outlet 70%” Wyprzedaże  to okazja dla dla obu stron.  Klient, który uzyskał zniżki chętnie odwiedzi sklep ponownie. Znacząco wzrasta możliwość, że stanie się stałym klientem i będzie wydawał jeszcze więcej pieniędzy niż na jednej wyprzedaży. Rejestrując się na stronach niektórych sklepów internauta otrzymuje kody promocyjne do wykorzystania na kupienie objętych  nimi towarów. Wybraną rzecz można wtedy kupić dużo taniej. Popularne są również kupony rabatowe, dzięki którym można taniej zrobić zakupy.  Towar kupiony okazjonalnie po obniżonej cenie zawsze sprawia radość.

Nie wydaliśmy połowy wypłaty i nabyliśmy wszystko, co zaplanowaliśmy. Zdarza się, że po zakupach na wyprzedażach zostaje jeszcze trochę pieniędzy w portfelu.  Zanim wybierzemy się na zakupy dobrze jest sprawdzić ceny za pomocą porównywarki cen. Nie wychodząc z domu dowiemy się, ile coś kosztuje, gdzie można kupić najtaniej. Jest to wiarygodne narzędzie, ponieważ udostępnia dane z kilku sklepów i daje rozeznanie  w cenach danego produktu. Wyszukiwarka promocji to także  pożyteczne narzędzie- znajdzie najlepszą ofertę promocyjną.

Znalezienie najlepszej promocji jest ważne, zwłaszcza w sytuacji, kiedy dana rzecz jest niezbędna w domu, a sytuacja finansowa nie pozwala na zakup towaru po standardowej cenie.

Rabat 20-50% to zaoszczędzone pieniądze, które można przeznaczyć na dowolny cel. Nic dziwnego, że sklepy najazd klientów przeżywają w okresie wyprzedaży. Najlepsze okazje po prostu wykorzystuje się i kupuje to, co było zaplanowane oraz inne rzeczy, które spodobały się w danym momencie.  Obecne na rynku sieci handlowe doskonale wiedzą, że promocje są na ich opłacalne. Kupujący może nabyć jedną parę butów w promocji, a drugą po normalnej cenie. Gdyby na jedną z tych par butów nie było rabatu, to klient zapewne nie zdecydowałby się na ich zakup.  Kupujący opuszcza sklep szczęśliwy, bo kupił więcej niż planował i nie naruszył dyscypliny domowego budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Posted by: admin on

Tagi: