Żurawie samochodowe

Budownictwo jest zaliczane do jednej z najważniejszych gałęzi biznesu.

Budowa osiedla, fabryki, autostrady, czy biurowca tworzy zapotrzebowanie na maszyny budowlane i różnych fachowców. W budownictwie podstawą działania  jest współpraca różnych firm. Żadna budowa nie może obejść się bez profesjonalnego sprzętu budowlanego koniecznego do prac wysokościowych.  Sprzęt budowlany jest kosztowny, dlatego najlepiej go wynająć.  Firmy wynajmujące sprzęt budowlany są na szczęście w każdym mieście. Sprzęt budowlany musi być najwyższej klasy i pochodzić od renomowanych producentów. Dźwigi o udźwigu od 10 do 100 ton na pewno przydadzą się na każdej budowie. Usługi dźwigowe wykonywane są sprzętem pochodzącym od najlepszych i czołowych  producentów, których sprzętowi zaufało tysiące budowlańców.  W budownictwie bardzo ważne jest bezpieczeństwo pracowników. Ilość prac potencjalnie niebezpiecznych jest duża, więc  wykonawcy poszukują bezpiecznego sprzętu.

Wypożyczają wyłącznie sprzęt, który spełnia wymogi wydajnościowe i wszystkie normy w zakresie bezpieczeństwa. Usługi typu „wynajem dźwigów” dają pełność, że wypożyczany sprzęt przy obsłudze profesjonalnego operatora nie będzie zagrożeniem dla osób w miejscu swojej pracy.

Na dużym placu budowy można obserwować ogromne maszyny budowlane żurawie wieżowe.  To „królowie budowy” wykorzystywani przy stawianiu budynków mieszkalnych, przemysłowych i biurowych. Posiadają wysięgi dzięki którym możliwa jest praca  nawet na 60 metrach. Sprzęt oddawany użytkownikowi wraz z doświadczonym operatorem, co sprawia, że usługę można określić mianem kompleksowej. Profesjonalny operator, mający spore doświadczenie na rozmaitych budowach warunkuje właściwe i bezpieczne wykorzystanie sprzętu. Tak więc nie trzeba przyjmować do pracy operatorów dźwigów z zewnątrz, co oszczędza czas, nerwy i pieniądze. Wynajem żurawi wieżowych jest konieczny do rozpoczęcia budowy.

Żuraw wieżowy należy do dźwignic. Składa się z pionowego masztu (wieży) montowanego na podłożu i wysięgnika,, który może być pionowy lub poziomy.

Ładunki podnosi się na haku opuszczanym z wysięgnika. Stosuje  się je w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym oraz przy montażu konstrukcji stalowych, a nawet przy transporcie materiałów budowlanych. Żuraw ma na wyposażeniu kilka napędów elektrycznych.  Zaletą  żurawia jest spory zasięg wysięgnika gwarantujący bardzo wielki obszar pracy. Kolejnym rodzajem żurawi są żurawie samojezdne.   Są to wielkie dźwigi na podłożu samochodu ciężarowego bądź specjalnie przygotowanym podwoziu samojezdnym.  Ich głównym przeznaczeniem jest wykorzystanie podczas prac przeładunkowych lub montażowych. Ich cenioną cechą jest bardzo duża mobilność- w zasadzie  mogą pojawić się w każdym miejscu, w którym będą potrzebne. Ich plusem jest bardzo duży udźwig. Swoim cechom zawdzięczają opinię jednych  z najbardziej potrzebnych maszyn na budowie.  Wraz z maszynami wypożyczający otrzymuje także przeszkolonego, doświadczonego pracownika, który jest operatorem dźwigu. Klient nie musi szukać i dawać pracy operatorowi i ponosić dodatkowych kosztów.

Żurawie samochodowe sprawdzają się zwłaszcza w sytuacji, kiedy jedna firma budowlana realizuje wiele zleceń i trzeba wielokrotnie przemieścić się z miejsca na miejsce.

To najnowocześniejszy sprzęt budowlany spełniający oczekiwania wysokiej wydajności i bezpieczeństwa. Maszyna może działać na dwóch trybach: samochodowym i dźwigowym. W trybie pracy dźwigowej podwozie jest zwykle podnoszone na dwóch wsuwanych podporach – łapkach.  Żuraw samochodowy czerpie napęd z dwóch silników, z których jeden wykorzystywany jest tylko do jazdy. Powyższy rodzaj żurawi  stosowany jest do montażu obiektów przemysłowych oraz do prac drogowych i przeładunkowych w zakładach pracy.  Mogą mieć trzy rodzaje napędu: spalinowo mechaniczny, spalinowo-elektryczny i spalinowo-hydrauliczny. Polepszanie jakości usług budowlanych to rewelacyjna strategia rozwoju tego sektora. Innowacyjność, coraz wyższa jakość zapewnią zaufanie wśród klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Posted by: admin on

Tagi: